Tu esi: Viesis Meklēt | Aktīvās tēmas |

4 Lapas 123>»
Zagtu grāmatu pārdevēji Iespējas
admin
#1 Pievienots : svētdiena, 2014. gada 13. aprīlī 16:18:15
Rangs: Administrators

Pievienojās: 2009.03.29.
Ziņojumi: 210
Šeit ir apkopota līdz šim saņemtā informācija par lietotājiem, kas ir pārdevuši zagtas grāmatas! Pirms pirkt grāmatas, lūdzam pārbaudīt, vai konkrētais pārdevējs, nav atrodams šajā "melnajā sarakstā".

Papildus tam, lūdzam šo lietotāju novērtēt ar 1 zvaigznīti un par to uzrakstīt viņa profilā, lai arī citi to zinātu. Par to, kā novērtēt lietotājus, var izlasīt te:http://www.ibook.lv/forum/default.aspx?g=posts&t=52

Melnais saraksts:

-> Lietotājs million
-> Lietotājs kukite
-> Lietotājs hardixx
-> Lietotājs gramataa
-> Lietotājs ozolins
-> Lietotājs rolex
-> Lietotājs locked902

Lūdzam visus lietotājus, kam ir informācija par lietotājiem, kas pārdod zagtas grāmatas, dalīties šeit savā pieredzē - lūdzu neaizmirstiet minēt lietotājvārdu!
espati12
#2 Pievienots : pirmdiena, 2014. gada 14. aprīlī 15:26:49
Rangs: Jauniņais

Pievienojās: 2012.06.25.
Ziņojumi: 1
Labdien!
Strīdīgs jautājums par grāmatu pārdošanu ar bibliotēkas zīmogu-
man ir nācies sastapties ar grāmatām,kuras var iemainīt maiņas punktos visā Rīgā-
un tās visas ir ar b-ku zīmogiem(norakstītās)!
Tāpēc nedomāju,ka pārdod zagtas grāmatas...
Šobrīd Latvijā tiek likvidētas ļoti daudzas skolas-arī latviešu diemžēl....
Un daudzas grāmatas tiek vienkārši izmestas konteineros-arī ar bibliotēku zīmogiem....
Pie konteineriem tagad saliek gan J.Raiņa Kopotos rakstus,gan F.Dostojevska un citu autoru,kuri
sen vairs nav skolu programmās.
Toties izdevniecības tik pārizdod visas šīs neejošās grāmatas un ,,plēš" bargu naudu....
Atvainojiet par patiesumu......,bet tā nu mēs te,Latvijā,dzīvojam.....
admin
#3 Pievienots : pirmdiena, 2014. gada 14. aprīlī 16:59:49

Mēs šo tēmu aktualizējām, jo bijām saņēmuši vēstules no citiem lietotājiem, kas ir bijuši pārliecināti par zagtu grāmatu iegādi.

Jebkurā gadījumā - katrs gadījums ir jāapsver atsevišķi un mēs nevienu neapsūdzam, bet gan tikai brīdinām par šādu iespējamību.
babinja
#4 Pievienots : otrdiena, 2014. gada 15. aprīlī 15:37:34

Pievienojās: 2011.02.11.
Ziņojumi: 20
Atrašanās vieta: Bauska
Sveicināti!
Ja tā ir jauna, svaiga, aktuāla grāmata ar bibliotēkas zīmogu (nu varbūt pēdējo 3 gadu izdevums), tad var rasties aizdomas par zagtu grāmatu. Ja uz zīmoga ir bibliotēkas nosaukums un jums nav miera, paņemiet telefonu, piezvaniet 1188 un palūdziet "neatejot no kases", lai savieno ar šo bibliotēku un pajautājiet - vai vņiem nav pazudusi šī grāmata.
Pārējos gadījumos tā var būt zagta un var nebūt, jo ierindas bibliotēku krājumu tīrīšana un aktualizēšana ir obligāts bibliotēkas pienākums, un notiek tā, ka "uz ielas" nonāk nepieprasītie vai bibliotekāra mazizglītotības dēļ norakstītie eksemplāri. Var jau to visu utilizēt makalatūrā, bet visbiežāk makulatūras kantorim iet garām kāds, kas ļoti labi orientējas grāmatu pasaulē un nevar noskatīties, kā aiziet postā vērtība.
Tas būtu viens ceļs, kā rodas grāmatas ar zīmogiem šajā tirgū.
otrs ir tiešām jau minētie maiņas punkti.
Trešais - patiešām likvidētās mazās lauku skolas un viņu bibliotēkas, kas tiek vienkārši tiek izvazātas. Pati esmu rāvusi ārā no atkritumu piekabes vērtīgus izdevumus, kad likvidēja manu skoliņu, jo palika žēl, ka tie nonāks izgāztuvē.

Tā kā zīmogs nav rādītājs, ka grāmata zagta.
Turklāt pastāv iespēja atteikties: nē, paldies, grāmata ar zīmogu mani neinteresē. Un tad zagļiem biznesa nebūs.
admin
#5 Pievienots : otrdiena, 2014. gada 15. aprīlī 17:23:13

Par katru lietotājiem, ko mēs minējām, ir saņemtas vismaz 3 sūdzības (pašas vēstules mēs nevēlamies pārpublicēt).

Mēs šo sarakstu vairāk nepapildināsim, bet gan lūdzam lietotājiem pašiem dalīties pieredzē.
Veritona
#6 Pievienots : ceturtdiena, 2014. gada 17. aprīlī 10:23:01

Pievienojās: 2009.10.08.
Nu pirmkārt, vai ir pierādīta melnajā sarakstā ievietoto cilvēku vaina, vai šāds saraksts tiek veidots pēc principa - viena tante teica...? Cik tas ir likumīgi?
Otrkārt, pēc šāda administracijas paziņojuma tagad sāksies " raganu medības" . Tātad visi, kuri pārdos vai pirks kādu grāmata ar bibliotēkas zīmogu , jau tiks uzskatīti par zagļiem. ..
Macs
#7 Pievienots : ceturtdiena, 2014. gada 17. aprīlī 12:52:22

Pievienojās: 2009.12.26.
Faktiski operē viens darbonis, attiecībā uz grāmatu norakstīšanu jaunas grāmatas neviens nenoraksta, vienīgā rīcība ar zagli nesadarboties un nepirkt, citādi būs pieprasījums būs piedāvājums...

Bibliotēkas atstāt bez grāmatām nebūtu smuki, pats esmu "iekritis" vienreiz...

JĀSKATĀS atsaukmes un vēsture par pārdevēja aktivitātēm....
Kva20
#8 Pievienots : sestdiena, 2014. gada 19. aprīlī 16:36:36

Pievienojās: 2013.05.21.
Atrašanās vieta: Rīga
Njā....man arī krājumā ir grāmatas ar bibliotēku zīmogiem, bet NEVIENU neesmu zagusi! Ir gan tādas, ko savācu, kad 90tajos likvidējās skolas bibliotēka, gan augstskolā notika reorganizācija un ārā tika mestas pat jaunas grāmatas! Nu labi, tad lai grāmata stāv skapī un krāj putekļus, savādāk vēl izrādīšos melnajā sarakstā Blink
nola
#9 Pievienots : sestdiena, 2014. gada 19. aprīlī 16:46:51
Rangs: Grāmatu lasītājs

Pievienojās: 2009.09.26.
Ziņojumi: 26
Atrašanās vieta: Liepāja
KVA20 es domāju,ka nevajag nolikt nost grāmatas ar zīmogiem, ja zinat,ka nav zagtas. Ja kādam rodas šaubas par kādu grāmatu ar zīmogu, tad lai pats zvana uz bibliotēkām un jautā vai tāda grāmata viņiem ir pazudusi vai nē. Wink
zija
#10 Pievienots : pirmdiena, 2014. gada 21. aprīlī 23:28:17

Pievienojās: 2010.01.05.
Ziņojumi: 2
Esmu apmeklējusi grāmatas maiņas punktus Esplanādē un Ķīpsalā - tiešām, tur bija grāmatas ar bibliotēku zīmogiem. Iespējams, ka arī Otrās elpas veikalos nonāk norakstītās bibliotēku grāmatas. Un tas, ka grāmata norakstīta, nenozīmē, ka tā ir veca. Vienkārši, tur viņa nav bijusi vajadzīga. :( Kamēr kāds cits to meklē.
Papildināšu vēl. Šogad Ķīpsalas izstādes maiņas punktā ierados pavēlu, pēcpusdienā, un tad bija palikusi galvenokārt "padomju laiku makulatūra". Prasīju dežurantei, vai nekā labaka nav... Teica, ka tad vajadzēja nākt no rīta, jo tad bijušas "bibliotēkas grāmatas".
Tā, ka varbūt nestegsimies veidot "melnos sarakstus".
admin
#11 Pievienots : otrdiena, 2014. gada 22. aprīlī 11:35:47

Vai tik nav no sērijas - "gribējām kā labāk, sanāca kā vienmēr" Confused

Mēs patiešām negribējām nevienu apvainot, bet gan tikai pievērst uzmanību šai problēmai, jo pēdējā laikā, vismaz reizi nedēļā, saņēmām citu lietotāju sūdzības par šo tēmu...
akace
#12 Pievienots : otrdiena, 2014. gada 22. aprīlī 14:54:07
Rangs: Grāmatu draugs

Pievienojās: 2009.04.14.
Ziņojumi: 217
Atrašanās vieta: Ādažu novads
Maiņas punktos (runājot par Rīgu) bibliotēku grāmatās taču ir arī zīmogs "norakstīts" un tas jau liecina par to, ka tā nav zagta, un tas ir kaut kas cits, ka grāmata, piedevām ļoti vērtīga, ko parasti grūti dabūt, tiek nozagta no plaukta pašā bibliotēkā un tiek pārdota par lielu naudu, par ko tad tika pacelts šis jautājums, lai brīdinātu, lai cilvēki paskatās, ko pērk.
zija
#13 Pievienots : trešdiena, 2014. gada 23. aprīlī 15:18:26

Pievienojās: 2010.01.05.
Ziņojumi: 2
Jautājums, kā kurā biblioēkā notiek grāmatu norakstīšana? Liela valsts vai pašvaldības bibliotēka varbūt ievēro visus priekšrakstus, bet kas notiek mazā vai pavisam likvidējamā bibliotēkā? Pāršķirstīt KATRU grāmatu un plēst laukā lapas vai likt tur vēl kādus zīmogus - tas būtībā ir lieks darbs. Un, ja vēl likvidētājs vispār nav profesionāls bibliotekārs, bet tikai izpilda uzdevumu - aizvākt nevajadzīgos krāmus?
Sigita.
#14 Pievienots : piektdiena, 2014. gada 25. aprīlī 9:53:25
Rangs: Viesis

Sveicināti!
Gribētu padalīties ar savu pieredzi un pārdomām šajā jautājumā. Neilgu laiku atpakaļ ieliku sludinājumu, ka vēlos iegādāties 2 grāmatas. Ļoti ātri uzradās pārdevējs un es šīs grāmatas nopirku. Grāmatu pirkšanas brīdī nepārbaudīju, jo līdzšinējie pirkumi ir bijuši veiksmīgi un es lielākoties uzticos pārdevējam. Bet kad sāku tās apskatīt, ieraudzīju, ka abās ir bibliotēkas zīmogs. Centos sazināties ar grāmatu pārdevēju, bet protams, ka atbildes no viņa nebija. Tad es sazinājos ar bibliotēku un uzzināju, ka tās tiešam ir viņu grāmatas un, ka šīs grāmatas ir uzskaitē. Man zagta manta nav vajadzīga un es šīs grāmatas aizvedu bibliotēkai atpakaļ (protams arī pastāstīju kādā veidā viņas pie manīm ir nonākušas). Lūk tā! Vēl ko es ievēroju attiecība uz šādiem zagto grāmatu pārdevējiem, ka viņiem ir izveidots profils, viņi regulāri to apmeklē, bet nekā pārdošanās neliek un pašiem protams arī neko nevajag. Secinajums: viņi vienkārši izpilda pasūtījumu, apskata kāds ir pieprasījums un nozog. Kas attiecās uz bibliotāku un skolu norakstītam grāmatām, tad tajās ir jābūt atzīmētam, ka šī grāmata ir norakstīta. Bez tam, ja manā rīcībā būtu šāda norakstīta grāmata un es to vēlos pārdot, tad godīgi būtu informēt pircēju par šo faktu, lai nerastos līdzīgi pārpratumi. Par sevi varu teikt, ka grāmatas ar ierakstiem vai zīmogiem nepērku.
Tāda bija mana pieredze.
Sendy77
#15 Pievienots : pirmdiena, 2014. gada 28. aprīlī 13:46:15

Pievienojās: 2012.09.23.
Man arī bija līdzīgs gadījums, ka pēkšņi uzradās pārdevējs grāmatai, kuru meklēju, bet, kad skatījos viņa piedāvāto grāmatu sarakstā, tādas grāmatas tur vispār nebija. Kad beidzot atnāca uz tikšanos (tā tika vairākkārt pārlikta), ieraudzīju, ka grāmatai ir rcb zīmogs. Protams, ka grāmatu nepaņēmu, lai gan piedāvāja pat vēl lētāk atpirkt.
portizz
#16 Pievienots : otrdiena, 2014. gada 29. aprīlī 8:24:59

Man ir ļoti daudzas nonākušas ar zīmogiem, bez tā norakstīšanas spiedoga(neesmu pat ievērojusi, kur tam jābūt), jo strādāju presē un biežāk sanāca gorzīties tur, kur padeva grāmatas no bibliotēkām(precīzāk sakot, zināja, ka esmu traka uz grāmatām un deva ziņu-būs kas labs). Nezinu, pēc kādiem principiem viņi atlasa liekās, jo man gadījušās pat jaunas un labas , laikam vairākos eksemplāros dotas, ko bibliotēkām nevajag. Brīnījos vienmēr ja kaut ko tādu ieraudzīju, bet daudz nedomāju un paņēmu sev. Tagad tās iet uz apmaiņas punktiem, bet pirms gadiem teju 10 - pat nebij ne jausmas, kur tās grāmatas lika pēc tam, ceru, ka ne Līgatnē parstrādāja. Bet tās joprojām pati lietoju. Tagad man sava bibliotēka ir paprāva gan vectēva dēļ, gan pašas dēļ, ka neko īpaši daudz klāt nemeklēju, bet par cik vācu vecas pavārgrāmatas jau gadus vairākus, tad daudzas ir arī ar bibliotēku zīmogiem. Tomēr mana sirdsapziņa tīra - visas tādu, kas neeksitē vairs sen. Prakstiski gan es nesaprotu, kādēļ tādas grāmatas jānoraksta - pavārgrāmatas, pie kam vecas, arvien tām vērtība tikai pieaug visādā ziņā. Bet esmu arī Ķīpsalā dabūjusi norakstītas(būs jāskatās vai ir tur kas izplēsts vai uzlikts zīmogs- neesmu pat īpaši iedopmājusies pētīt) - man jau šķiet, ka likvidēwjoties bibliotēkai tomēr citām ir jāpaŗņem retākie eksemplāri. Bet ja par retākiem neuzskata pat vecas pavārgrāmatas, tad ko uzskata par retajām?

Bet savulaik studējot draudzene man uzdāvināja grāmatu, atveru - zīmogs(centrālbibliotēkas), izrādījās - viņai bija divas, nebija laika neko meklēt, izdomāja, ka man noteikti tā grāmata nav-uzdāvinās lieko, bet daļa grāmatu bija palikušas no māsas, kura studēja ārzemēs. Izrādījās, ka māsa bija iznesusi no bipliotēkas. Grāmata gan nonaca, kur jānonāk, bet tā grāmata man arvien atgādinās to notikumu:D

Un jā, man dzīvē ir vairākkārt nācies noraudzīties, kā izputina bibliotēkas krājumu paši bibliotekāri. Pamatskoliņā , vēl biju sīkā - pēcatmoda - šaumīgi daudz likvidēja grāmatas. Kastēs, čupās padomju laika grāmatas, arī vecākas, ko vecais bibliotekārs bija sargājis un slēpis vecās skolas pažobelēs. Visu izlidināja uz skatuves skoliņas, pēc tam savāca Līgatne. Mājas man bij tuvu un audzinātāja, kuras kabinets bija blakus - ļāva man " glābt" grāmatas no pārstrādes - tā man rokās nonāca pirmās vecās pavārgrāmatas.Toreiz izmeta visu, kas neattiecās uz skolu un mācībvielu.Bet tur bija ļoti labas grāmatas, ko vēl tad biju par sīku un nepazinājos. Nesavācu, jo cik viens skuķis varēja aiznest. Daļai nebija zīmogu vispār, domāju, ka kaut kādā ceļā nonāca pie vecā bibliotekāra un viņš tur turēja kā savu biblitēku personīgo. Krājējs-vācējs. Vēlāk, dažus gadus, mācoties jau tehnikumā citā LV galā - to pašu redzēju - lidināja grāmatas laukā. Tā ir bijis visos laikos - kāds vāc, krāj, kāds lidina bez žēlastības laukā. Es no grāmatām neko nemetu laukā - ja ir liekas, pārdodu kaut vai par mazu summu, krāju naudu kastītē jaunām. Pat ja man atdod, kas man pašai neintresē, zinu, ka kādam intresē tāpat kā man kāda joma un meklēs to veco grāmatu.

Skumji gan, ka kāds iedomājās, ka var nopelnīt izzogot grāmatas no biblitēkas, jo kādam varbūt to ļoti vajag apskatīties studijām, darbam(pati pēc studijām gan esmu reta apmeklētāja-kas intresē, to parasti sameklēju un nopērku - vai nu jaunu vai vecās - antikvariātos).
laikmets
#17 Pievienots : trešdiena, 2014. gada 30. aprīlī 17:25:37

Pievienojās: 2009.05.10.
Flapper No personīgajiem krājumiem nozog simt reižu vairāk, nekā no bibliotēkām.
digora
#18 Pievienots : trešdiena, 2014. gada 7. maijā 11:13:46

Pieķert bibliotēku apzadzējus nav visai grūti - vajag tikai ielikt ss.lv sludinājumu, ka pērk to vai citu nesen izdotu un dārgu grāmatu. Piedāvājums parasti ienākas visai drīz, turklāt saziņas veids ir tāds, ka ptenciālais pārdevējs nekādi nepieļauj iespēju, ka varētu zvanīt viņam.
Pēc tam, kad šādi man tika piedāvāts viens no neseno laiku jaunizdevumiem, kas nekādi vēl nevarēja būt norakstīts, radās pavisam cits jautājums - vai bibliotēku izandelēšana nenotiek ar daža laba bibliotekāra ziņu? Negribu nevienu apvainot, bet man tiešām ir grūti iedomāties, ka no bibliotēkas varētu stiept laukā vai visu pēc kārtas.
Savukārt - kas attiecas uz senākām grāmatām ar bibliotēku zīmogiem, tad tie tiešām neko konkrētu neizsaka. Tur ir simts un viens veids, kā tādas grāmatas var nonākt līdz māju bibliotēkām...
Ibooklv
#19 Pievienots : trešdiena, 2014. gada 7. maijā 12:27:04

Pievienojās: 2012.02.06.
Ziņojumi: 7
Atrašanās vieta: Rāmava, Ādaži
Bija arī man gadījums, kad viens šeit reģistrējies čmo nopārdeva manis meklētās grāmatas (2gab), tā teikt- "izpildīja pasūtījumu".
Bibliotēka neizrādīja ne mazāko ieinteresētību grāmatu atgūšanā, izskanēja tik tāds "ah vai kādi tie cilvēki, neko darīt...". Kā arī neinteresēja ne šīs personas foto, ne videoieraksts, kurā viņa ģīmis ir redzams nevainojami un krāsainā bildē ;)
Tā ka savā gadījumā nemaz nejutu līdzi bibliotēkai, ja reiz tik vienaldzīga attieksme.
uldze
#20 Pievienots : sestdiena, 2014. gada 10. maijā 9:16:12

Ar ibook starpniecību arī es esmu ieguvusi vienu grāmatuar zīmogu un pavirsu lielu skaistu norakstīta.
Un es noteikti to neuzskatu par ko sliktu, man neinteresē kurš un kur viņu atrada, bet ir liels prieks, ka esmu to izglābusi no izgāztuves vai pārvēršanas tualetes papīrā. Es uzkatu, ka norakstītajām dod jaunu iespēju ir pat ļoti svētīgs darbs.
4 Lapas 123>»
Tu nevari ievietot jaunas tēmas šajā forumā.
Tu nevari atbildēt uz tēmu šajā forumā.
Tu nevari dzēst savus ziņojumus šajā forumā.
Tu nevari labot savus ziņojumus šajā forumā.
Tu nevari veidot Balsošanas šajā forumā.
Tu nevari piedalīties Balsošanās šajā forumā.