Tu esi: Viesis Meklēt | Aktīvās tēmas |

4 Lapas <1234>
Zagtu grāmatu pārdevēji Iespējas
sibemol
#41 Pievienots : otrdiena, 2015. gada 24. martā 18:47:27
Rangs: Viesis

Pievienojās: 2009.03.29.
Ziņojumi: 1
Sun, tas izklausās pēc pasūtījuma sle.. bibliotēku lasītāju apzagšanas! Es ieliku pie vēlmēm Ārentes Totalitārisma izcelsmi, šķiet, vakar, un šodien pienāca ziņa no karliss:
Sveiki,ja gramata vel interese piedavaju laba stavokli pa 15eiro,mans numurs 24838255 esmu no Rigas,paldies.
sun
#42 Pievienots : otrdiena, 2015. gada 24. martā 18:57:35

Es domāju, ka ar šādām metodēm, ka ieliek grāmatas SPECIĀLI velmju sadaļā - var droši uzķer daudz tādu cilvēku...

Ibook ir kā zelta bedre šiem cilvēkiem...

P.S. Izskatās, ka ibook vajadzēs drīz vien atjaunot melno sarakstu...
babinja
#43 Pievienots : sestdiena, 2015. gada 28. martā 16:21:34
Rangs: Jauniņais

Pievienojās: 2011.02.11.
Ziņojumi: 20
Atrašanās vieta: Bauska
Nelieši ir visur... arī šajā jomā...

Kā dabūt no bibliotēkas grāmatu? Elementāri, Vatson! Te pat nav runa par zagšanu. Ieeju bibliotēkā, paprasu grāmatu un eju prom. Aizeju nākamreiz, palūdzu iepriekšējo pagarināt, paņemu vēl vienu... Aizeju vēlreiz, nodievojos abas iepriekšējās atnest nākanedēļ un paņemu trešo. Un tad pazūdu un samklēju sev citu bibliotēku, kura nav vienotajā elektroniskajā uzskaites sistēmā. Tur scenāriju atkārtoju. Un tā kā Latvijā ir apmēram 800 publisko bibliotēku, darba pietiek krietnam laikam. Un ja vēl ir kāds līdzdalībnieks...

Kā tā var? Redz, ka var! Jo bibliotēkām nav nekāda mehānisma valsts līmenī kā atgūt neatdotās grāmatas. Sūta sākumā ziņas, zvana... Vai nu klients vispār neatbild vai arī sakliedz pretī - ko zvanās kā stulbi dēļ pāris kaut kādām grāmatām, darīt nav ko??!! - Pēc tam bibliotekāri grūti nopūšas, noplāta rokas un liekas mierā. Un pēc gada top norakstīšanas akts, kura galvā nosaukums "Neatgūstamie eksemplāri".

Bet zagts tas nav. Tā kā par ko runājam? Māksla pieder tautai! :)
p.s. esmu bibliotekāre ar 30 gadu stāžu, nekad bibliotēkas nav bijušas aizsargātas pret bezkaunīgu un nolaidīgu cilvēku " nodarījumiem" .
nobilis
#44 Pievienots : otrdiena, 2015. gada 12. maijā 9:01:23

Pievienojās: 2011.04.25.
Labdien!

Man ir pamatotas aizdomas, ka esmu iegādājies bibliotēkā zagtu grāmatu. Lapās, kurās spiež zīmogus ir bojājumi un uz muguriņas ir līmes pēdas. Pārdevējs Simbiana. Lietotājs bez profila fotogrāfijas. reģistrējies nesen. Tas laikam ir lietotāja "biznesa projekts".
humberts
#45 Pievienots : otrdiena, 2015. gada 12. maijā 10:19:25

100%. Man šis lietotājs uzrakstīja par grāmatu, kuru es izliku pie vēlmēm:
sveiki,ja gramata vel interese piedavaju ideala stavokli pa 15eiro,esmu no Rigas 24852222,paldies
sun
#46 Pievienots : otrdiena, 2015. gada 12. maijā 18:31:51

Šos jau nekas nevar apturēt.. Lieki atgādināt, ka par šādiem pārdevējiem rakstīja avīzē. Ibook admini aicināja rakstīt viņiem vēstuli, ka ir šāda situācija. Var sākt KP, taču vajadzīgs iesniegums no cietušās puses. Beidzot kaut kas jāpavirza uz priekšu..
andaa
#47 Pievienots : trešdiena, 2015. gada 13. maijā 15:52:30

Pievienojās: 2012.11.09.
Ziņojumi: 3
Atrašanās vieta: Rīga
man liekas, ka nu jau 2x esmu nopirkusi aizdomīgas grāmatas no viena un tā paša cilvēka - šobrīd viņš saucas vēsturnieks, reģistrējies nesen. pirmajā reizē bija cits niks noteikti, bet diemžēl vēstuli esmu izdzēsusi..respektīvi - abos gadījumos atsaucas uz manu vēlmēs ieliktu grāmatu un abos gadījumos bija stipri apbružāti eksemplāri, ko normāli ģimenē lietojot nevar dabūt gatavu. tipa bērns esot paplucinajis..nu nu :) telefonu šoreiz nedeva, rakstīja sms no interneta...
grāmatās ir dzēsumi vietās, kur varēja būt zīmogi, bet vienā lapā palikusi ar zīmuli rakstīta piezīme ar cipariem - vai bibliotekas liek arī tādas atzīmes? 17.lapā gan zīmoga nav..nu tā apmēram...
sun
#48 Pievienots : trešdiena, 2015. gada 13. maijā 18:14:59

Tas, ka Jūs izdzēsāt vēstuli - tas nenozīmē, ka tā ir pilnīgi dzēsta no sistēmas. Paskatieties pie vēstulēm.

Vēstules -----> Dzēstās Tur tiek saglabātas vēstules, kuras tiek dzēstas.

Ja vien vēstuli neizdzēsāt arī no Dzēstās

Par vēsturnieku jau bija dzirdēts. Reģistrējies nesen un tā tālāk...

Te jau tādi klīst apkārt... Pašiem lietotājiem vajag izvērtēt - pirkt / nepirkt. Ja nesen reģistrējies un cenas saliktas uz uurāā - tad labāk neko nepirkt...
andaa
#49 Pievienots : trešdiena, 2015. gada 13. maijā 20:47:48

Pievienojās: 2012.11.09.
Ziņojumi: 3
Atrašanās vieta: Rīga
paldies par ieteikumu - tiešām atradu saraksti martā - tur ir lietotājs karliss - gandrīz tās pašas grāmatas, ko vesturnieks:) katrā gadījumā - esmu tagad brīdināta un pārbaudīšu pirmās un 17.lapu uz vietas!
sun
#50 Pievienots : ceturtdiena, 2015. gada 14. maijā 0:50:50

Nav par ko. Prieks palīdzēt. Pārbaudīt vajadzētu visiem. :)
Ibooklv
#51 Pievienots : pirmdiena, 2015. gada 25. maijā 16:04:27

Pievienojās: 2012.02.06.
Ziņojumi: 7
Atrašanās vieta: Rāmava, Ādaži
Tīri informācijai- pirms laika policija bija sazinājusies saistībā ar vienu grāmatzagli, kurš šeit tirgoja grāmatas. Biju nopircis un informēju bibliotēku. Bibliotēkai pašai bija pofig, bet iespējams painformēja policiju, kura droši vien sasienot kopā ar citām zaglēna lietām palūdza atpazīt bildē esošo degunu.
zitta
#52 Pievienots : pirmdiena, 2015. gada 25. maijā 23:25:48

Un kāds tad ir tas deguns, smuks vai?
raimonds_11
#53 Pievienots : trešdiena, 2015. gada 10. jūnijā 19:11:21

Sveiki!
Padalīšos ar savu pieredzi. Vēlējos nopirkt grāmatu, bet ilgu laiku nevarēju atrast, beigās ieliku ibook ka pērku. Saņēmu vēstuli no vesturnieks, esot labā stāvoklī pa 10 euro. Nu ko jāņem ciet. Šodien saņemu zvanu - pārdevējs lauzītā Latviešu valodā piedāvā satikties, es piekrītu (grāmata ir diezgan sarežģītā valodā uzrakstīta, dažas vietas jāpārlasa 2x tāpēc meklēju papīra formātā). Satiekamies palūdzu apskatīt grāmatu, un ievēroju ka 17 lapai apakša ir norauta, aizlīmēta pirmā un pēdējā lapa pie vāka, viss skaidrs. Prasu kāpēc nozagi, viņš dievojas, ka kupil kvartiru i tam stojala kniga. Vārds pa vārdam, vesturnieks aizbēg prom, atstājot man grāmatu. Nezinu ko tagad darīt, iet uz policiju ir vispār jēga?
nola
#54 Pievienots : trešdiena, 2015. gada 10. jūnijā 22:05:26
Rangs: Grāmatu lasītājs

Pievienojās: 2009.09.26.
Ziņojumi: 26
Atrašanās vieta: Liepāja
Ietaupīji 10 EUR BigGrin
Luizelote
#55 Pievienots : otrdiena, 2015. gada 16. jūnijā 15:05:15

Pievienojās: 2014.01.26.
Atrašanās vieta: Rīga Centrs, Mežciems, Purvciems
Tīri teorētiski spriežot, ja paņem grāmatu bibliotēkā un neatdod laikā, tad taču jāmaksā soda nauda par nokavētajām dienām. Pa ilgāku laika periodu taču būtu jāsakrājas lielākai summai. Vai uz šī pamata nevar sākt kādu parādu piedziņu līdzīgi kā VID, LMT u.c. kantori?
Tā jau liekas - kas tur liels - tā ir tikai grāmata. Bet arī citi to grāmatu gribētu lasīt.
WV
#56 Pievienots : pirmdiena, 2015. gada 20. jūlijā 22:10:48

Man arī kā lasītājam vairākas bibliotēkas, piemēram, Ziemeļvalstu bka, savulaik piedāvāja vērtīgas grāmatas, tomēr es tās negrasos pārdot. Manuprāt, tas ir neētiski: saņemt par velti un pēc tam pārdot. Unsure
gunar
#57 Pievienots : trešdiena, 2015. gada 5. augustā 17:20:28

Neredzu problēmu, ka nevar administratīvi sodīt aizmāršīgos grāmatu lasītājus, jo bibliotēkām jau ir visi dati par katru lasītāju.
akace
#58 Pievienots : piektdiena, 2016. gada 27. maijā 14:31:33
Rangs: Grāmatu draugs

Pievienojās: 2009.04.14.
Ziņojumi: 217
Atrašanās vieta: Rīga, VEF rajons
Grāmatu zaglis ar šo profilu: raimondsz
http://www.ibook.lv/User...file.aspx?UNM=raimondsz

Izskatās, tipiska vēstule, ko saņēmu, kad grāmatu, ko grūti dabūt, ieliku vēlmēs.

Citāts:
Sveiks,piedavaju gramatu ideala stavokliesmu no Rigas 28858460,paldies!

Vai kāds policijā ir rakstījis iensiegumu vai tikai ziņojuši bibliotēkām? Rakstiet lūdzu privāti, lai saprastu, vai iet vai neiet uz policiju dēļ 10 eur vērtas zagtas grāmatas.

Citāts:
Satiekamies palūdzu apskatīt grāmatu, un ievēroju ka 17 lapai apakša ir norauta, aizlīmēta pirmā un pēdējā lapa pie vāka, viss skaidrs.

Tagad tā vairs nav, tik tiešām smalki nostrādāts, ka saulē uzreizi nepamanīju. Nu grūti ieraudzīt zīmoga izskrāpējumus un bibliotēku numurus.
AmNi
#59 Pievienots : sestdiena, 2016. gada 28. maijā 11:04:47

ja grāmatu mēģina pārdot vesturnieks - tad tā arī būs no zagtajām, tas pats nummurs 28858460
ligap456
#60 Pievienots : svētdiena, 2016. gada 29. maijā 12:21:21

Šis cilvēks ar telefona numuru 28858460 vispār ir krāpnieks un zaglis cik saprotu tagad. Žēl ka šo forumu nepalasīju iepriekš un uzķēros. Papētīju, ka viņš ir šeit ar dažādiem lietotājvārdiem. Viņš ar lietotājvārdu raimondsz piedāvāja man divas grāmatas kuras biju pievienojusi vēlmēm. Tā kā neesmu Rīdziniece, palūdzu Rīgā kādam cilvēkam saņemt grāmatas, lai pēc tam atvestu man. Vistrakākais, ka meitene nezināja grāmatu nosaukumus un paņēma pretī grāmatas kuras man nevajag, pavisam citas pa 10 eiro gb. Skatījos ibook vēlmju sarakstā un jā šīs grāmatas ir pie jaunākajām vēlmēm. Tagad tikai sapratu esmu izsviedusi 20 eiro vējā. Telefonu viņš vairs neceļ, vismaz mums Mad
4 Lapas <1234>
Tu nevari ievietot jaunas tēmas šajā forumā.
Tu nevari atbildēt uz tēmu šajā forumā.
Tu nevari dzēst savus ziņojumus šajā forumā.
Tu nevari labot savus ziņojumus šajā forumā.
Tu nevari veidot Balsošanas šajā forumā.
Tu nevari piedalīties Balsošanās šajā forumā.