Tu esi: Viesis Meklēt | Aktīvās tēmas |

4 Lapas «<234
Zagtu grāmatu pārdevēji Iespējas
akace
#61 Pievienots : svētdiena, 2016. gada 29. maijā 20:29:04
Rangs: Grāmatu draugs

Pievienojās: 2009.04.14.
Ziņojumi: 217
Atrašanās vieta: Rīga, VEF rajons
Vai tajās grāmatās, ko paņēmāt, nav redzami skrāpējumi, dzēsumi, izplēsumi, kur parasti atrodas bibliotēku zīmogi? Titullapa, abi iekšējie vāki, pēdējā baltā lapa, aizmugures vāks, kur parasti līmē svītrkodus (līmes pēdas). Paskatieties uzmanīgi.
akace
#62 Pievienots : svētdiena, 2016. gada 29. maijā 21:25:11

ligap456
#63 Pievienots : svētdiena, 2016. gada 29. maijā 21:28:02
Rangs: Viesis

Pievienojās: 2009.03.29.
Ziņojumi: 1
Līdz manīm vēl nenonāca tās grāmatas, bet palūdzu lai apskatās tas cilvēks kas paņēma, un jā teica ka esot gan no bibliotēkas.
sw
#64 Pievienots : pirmdiena, 2016. gada 30. maijā 14:27:49

Mūžīgā problēma.... Neviens jau nekad īsti nepārbauda grāmatas, kad tās tiek pieņemtas....
akace
#65 Pievienots : pirmdiena, 2016. gada 30. maijā 22:11:52

Tā nu gluži nav, es skatījos, bet nepamanīju uzreiz viņa klātbūtnē, es nezinu kāpēc - vai parāk spoža saule, varbūt slikta redze vai viņš māk noburt :D Grāmatā bij skrāpējumi, dzēsumi, bet to tā uzreiz īsti nevar redzēt. Nebij, ne izgriezumu, ne līmējumu, es jau teicu, diezgam smalki apstrādāts. Iepriekš, cik te lasīju, citiem bija ar visiem zīmogiem vai diezgan pamanāmas pēdas. Nu jā, no malas kritizēt visiem viegli, nez kā pašiem gadītos.

Pie tam šī tēma pacelta, pirms kādiem diviem gadiem. Cik ir rakstījuši iesniegumu policijā, diezin vai kāds. Man arī negribas tērēt laiku. Bet varbūt aiziešu.

Sazinājos ar bibliotēku par grāmatas atdošanu. Šai ziņā nekādu problēmu. Bija ieinteresēti dabūt atpakaļ.
sw
#66 Pievienots : otrdiena, 2016. gada 31. maijā 15:21:08

ieinteresēta dabūt atpakaļ... Kādreiz viņiem bija pilnīgi vienalga par to. Mums neko nevajag. Vēl pataisa pašu pieteicēju par slikto. Visur jau nevar uzlikt tos saucamos vārtus un video novērošanu - pārāk dārgas izmaksas.. Tikmēr šis vis turpināsies ar zaļu zaru. Tā pat cilvēki izdomās kā to visu apiet. Eh. Nebeidzamais stāsts.. P.S. Policija neko iesākt negrib - ir taču svarīgākas lietas jādara. Laika tērēšana.............. Ja viens iesniegums - tad jēga nekāda. Ja vairāki sakrājās - tad varbūt pakratīs mazo pirkstu... Confused
dintri
#67 Pievienots : trešdiena, 2016. gada 1. jūnijā 9:54:04
Rangs: Jauniņais

Pievienojās: 2013.08.15.
Atrašanās vieta: Jelgava
Vispār jau policija pirms gada gan ko darīja šajā jomā, 16. jūnijā man atnāca sekojoša vēstule no policijas:
Labdien!

Jums raksta Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas inspektore X.
VP RRP Rīgas Brasas iecirkņa lietvedībā atrodas kriminālprocess Nr. 12060002914 kurā ir noteikta noziedzīga nodarījuma juridiskā kvalifikācija pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas, par grāmatu zādzību no Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēm.

Aizdomās turētā persona laika posmā no 2013. gada jūlija līdz 2015. gada maijam, ar portāla www.ibook.lv starpniecību, izmantojot lietotājvārdus: "locked902", "millions", "kukite", "karliss", "ozolins", "vaveris" , "kristars" un "vesturnieks", pārdeva Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs zagtas grāmatas.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka aizdomās turētais izmantojot augstāk norādītos lietotājvārdus portālā www.ibook.lv ir veicis ar Jums saraksti un piedāvājis iegādāties grāmatas.

Sakarā ar iepriekšminēto, lūdzam sniegt informāciju, vai persona, izmantojot augstāk norādītos lietotājvārdus, pēc sarakstes portālā www.ibook.lv, Jums ir pārdevusi kādu grāmatu? Grāmatā iespējams atradās Rīgas Centrālās bibliotēkas zīmogs vai lapa kurā bija zīmogs ir izplēsta. Ja, ja šī persona Jums tik tiešām ir pārdevusi kādu grāmatu, tad norādiet, kādu grāmatu esat iegādājies, kad Jūs esat to iegādājies, par kādu cenu? Vai grāmatā ir Rīgas Centrālās bibliotēkas zīmogs? Kur grāmata Jums tika pārdota, vai tā vēl joprojām atrodas pie Jums?

Neskaidrību un jautājumu gadījumā sazinieties ar procesa virzītāju - VP RRP Rīgas Brasas iecirkņa KrPN inspektori X.

Tā kā man pašai nav bijušas nekādas saistības ar šo zagto grāmatu tirgotāju, un nezinu kapēc vispār saņēmu šo vēstuli, jo sarakstes man nebija, tad nemācētu arī pateikt kā šī lieta beidzās. Vai nevienam citam šādas vēstules neatnāca? Domāju ir vērts turpināt iesniegt policijā ziņojumus. Ja lieta nav izbeigta, tad varbūt pat tieši dotajai inspektorei. Ja nepieciešami kontakti, rakstiet man personīgi.
sw
#68 Pievienots : trešdiena, 2016. gada 1. jūnijā 13:10:43

Ja neviens neko nedarīs - tā tas arī paliks. Lieta ātri vien tiks aizmirsta un slēgta, bet visi varēs turpināt dzīvi uz zaļā zara.
akace
#69 Pievienots : piektdiena, 2016. gada 3. jūnijā 19:25:23

Zināšanai, zaglis runā ar krievu akcentu.
akace
#70 Pievienots : piektdiena, 2016. gada 22. jūlijā 21:56:29

ibooklv rakstīja:
Tīri informācijai- pirms laika policija bija sazinājusies saistībā ar vienu grāmatzagli, kurš šeit tirgoja grāmatas. Biju nopircis un informēju bibliotēku. Bibliotēkai pašai bija pofig, bet iespējams painformēja policiju, kura droši vien sasienot kopā ar citām zaglēna lietām palūdza atpazīt bildē esošo degunu.

Arī es nesen biju uz degunu atpazīšanu.

Izrādās, ka problēma ir tā, ka šie zagļi visticamāk izmanto vilotus datus bibliotēkā. Ieejot bibliotēkā jāatstāj kartīte, bet kas teicis, ka tās kartītes īpašnieks ir tas pats ,kas atnācis. Pie tam, uz kartītes nav personas attēls. Līdz ar to bibliotēka nemaz īsti nevar pateikt, kas tas par cilvēku, kaut arī aizdomas, ka persona zog grāmatas.

Rezultātā policija īsti nevar noskaidrot personu, kuru ķert. Tā lūk. Tāpēc arī šī lieta nemaz nevirzās uz priekšu.

Kartīšu sakārtošanas jautājums un persoans datu pārbaude ir akmens bibliotēkas lauciņā. Es pat neatceros, vai man reģistējoties prasīja pasi. Varbūt. Bet kaut vai tas, ka uz kartītes uzdrukā bildi, jau vien būtu jēgas.
akace
#71 Pievienots : ceturtdiena, 2016. gada 25. augustā 21:58:02

Lieta šai sakarā izbeigta bez rezultātiem. Policija pamato ar to, ka NAV noticis noziedzīgs nodarījums un bibliotēkai nav radīti zaudējumi. Tas viss tik bezjēdzīgi. Un tad brīnāmies, ka LV tik daudz krāpnieku, zagļu un bandītu un vēl tādus attaisno, lai arī tik vienkārši policija varētu viņus dabūt rokā un pierādīt vainu, bet nekā - neko nedarīs.
balderJaanis
#72 Pievienots : pirmdiena, 2016. gada 26. septembrī 12:44:44

Kā var zinat, ka grāmatas ir zagtas?
lauraskoromka
#73 Pievienots : trešdiena, 2017. gada 7. jūnijā 20:32:44

Lietotājs Gramataa tiešām ir krāpnieks! Uzmanieties!
Naudu pārskaitīju, grāmatu tā arī nesaņēmu...
Diemžēl forumā ieskatījos pārāk vēlu :)
spelmanis
#74 Pievienots : trešdiena, 2018. gada 24. oktobrī 10:33:59

Pat nezināju, ka zagto grāmatu tirdzniecība ir aktuāla.

Pievērsīšu lielāku uzmanību!

Paldies!

lauraskoromka rakstīja:
Lietotājs Gramataa tiešām ir krāpnieks! Uzmanieties!
Naudu pārskaitīju, grāmatu tā arī nesaņēmu...
Diemžēl forumā ieskatījos pārāk vēlu :)

4 Lapas «<234
Tu nevari ievietot jaunas tēmas šajā forumā.
Tu nevari atbildēt uz tēmu šajā forumā.
Tu nevari dzēst savus ziņojumus šajā forumā.
Tu nevari labot savus ziņojumus šajā forumā.
Tu nevari veidot Balsošanas šajā forumā.
Tu nevari piedalīties Balsošanās šajā forumā.